Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Kolejne miliony długu
07.05.2017 - jc
Gminna spółka, choć nie ma zdolności kredytowej, zaciągnie 13 milionów złotych kredytu. Stanie się tak, bo gwarantem jego spłaty będzie gmina Nysa, która przeznaczać będzie na ten cel ok. miliona zł. rocznie. Dochody Agencji Rozwoju Nysy (ARN) nie pozwalają na spłatę długów.
Jak informują dziennikarze Nowin Nyskich spółka należąca do gminy Nysa zaciągnie 13 milionów kredytu, chociaż nie ma zdolności kredytowej. Wszystko dzięki gminie, która zabezpiecza kredyt. Spółka ARN bierze kredyt na remont kąpieliska miejskiego oraz budowę mieszkań socjalnych. Wg dziennikarzy nyskiego tygodnika gmina sama nie bierze kredytu ponieważ już teraz ma około 90 milionów długu i następny kredyt zbliżyłby samorząd do ustawowego limitu zadłużenia. Dzięki kreatywnej księgowości gmina do limitu się nie zbliży bo długi spółek formalnie nie są wliczane do długów gminy.

Warto przypomnieć, że na czele ARN stoi Bogdan Wyczałkowski, któremu prokuratura postawiła ostatnio zarzuty związane z niedopełnieniem obowiązków służbowych, co naraziło gminę Paczków na straty finansowe.

Czytaj więcej w Nowinach Nyskich, nr 14, s.5.
Nowiny Nyskie
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Dziesięć plus pięć wynosi:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje