Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Bogdan Wyczałkowski usłyszał prokuratorskie zarzuty
02.05.2017 - JC
Bogdan Wyczałkowski - szef Nyskiej Agencji Rozwoju - usłyszał od prokuratora 10 zarzutów. Teraz będzie musiał stanąć przed sądem. Wszystkie zarzuty dotyczą czasów, gdy Wyczałkowski był burmistrzem Paczkowa. Obecnie jest dyrektorem Nyskiej Agencji Rozwoju, którą utworzył Kordian Kolbiarz.
Bogdan Wyczałkowski jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków służbowych, co naraziło gminę na straty finansowe. Według śledczych Wyczałkowski w latach 2010 - 2014 nie dopilnował skutecznego naliczenia i wyegzekwowania podatku od nieruchomości i rolnego, co przyniosło gminie co najmniej 21 tys. zł. straty.

Dodatkowo pod koniec swojej kadencji sprzedał dzierżawcy lokal użytkowy w centrum miasta, przy czym przyjął wycenę opracowaną przez rzeczoznawcę na zlecenie kupującego (32 tys. zł), a zaniechał sporządzenia własnej aktualnej wyceny. Sporządzone kilka lat wcześniej wyceny gminy mówiły, że pomieszczenia są warte 148 tys. zł.

Czytaj cały artykuł w NTO
NTO.pl
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Trzy razy siedem:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje