Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Hala sportowa na finiszu, jednak nie bez kłopotów
1.06.2017 - jc
To na razie największa gminna inwestycja budowlana. Budowa ma się zakończyć we wrześniu tego roku. Opozycja krytykuje, że projekt został wyłoniony w zbyt dużym pośpiechu i przez to jest niedopracowany. Argumentuje, że już teraz wyszło wiele braków. A to nie wszystkie problemy bowiem prokuratura prowadzi śledztwo by sprawdzić, czy nie doszło do korupcji przy przetargu.
Wartość inwestycji sięga brutto 28 mln zł. Koszt dla gminy Nysa to około 13 mln, ponieważ kwota wydatkowana z miejskiej kasy obniży się dzięki ministerialnej dotacji w wysokości 10 mln i zwrotowi podatku VAT na sumę ponad 5 mln zł.

Radny Adam Zelent, który w styczniu tego roku został zatrudniony jako menadżer hali sportowej po konsultacjach ze specjalistami z branży organizacji widowisk przedstawił listę wymogów jakie powinien spełniać obiekt, by w pełni wykorzystać jego widowiskową funkcję.

- Zauważyłem parę możliwości, które mogłyby poprawić funkcjonalność hali pod względem widowiskowości - mówi dyplomatycznie Adam Zelent.

Piotr Wojtasik z opozycyjnej Ligii Nyskiej uważa, że projekt hali nie uwzględnia lokalnych potrzeb, a sposób przygotowania inwestycji uniemożliwił wychwycenie wpadek na odpowiednim etapie.

- Jestem przerażony tym, że obiekt za 30 mln złotych wymaga tak wielu poprawek - mówi Piotr Wojtasik

Zelent zapewnia, że poprawki jak na razie udaje się wprowadzać bezkosztowo. Jak widać poszerzono już wjazd dla TIRów, jednak w hali nie będzie nagłośnienia, bo trzeba by dołożyć około 200 tys zł.

- To co widzimy pod sufitem to system megafonowy nie nadający się do odtwarzania muzyki - nie ukrywa Adam Zelent.

Radny Wojtasik zwraca uwagę na wiele innych większych lub mniejszych niedoróbek. Wojtasik mówi także o niejasnościach przy samym przetargu. Twierdzi, że pośpiech i ograniczony dostęp do dokumentów spowodował, że do przetargu zgłosił się tylko jeden wykonawca i nie udało się uzyskać korzystnej ceny.

Więcej: RTO
RTO
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Trzy razy siedem:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje