Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Kiedy będą zwolnienia w UM Nysa?
11.6.2017 - jc
Od maja obowiązuje nowy regulamin organizacyjny Urzędu Miejskiego w Nysie. Poprzedni funkcjonował od 2015 r. i był autorskim rozwiązaniem nowych władz Nysy. Nowy regulamin to w części powrót do rozwiązań z czasów poprzedniej burmistrz.
Zgodnie z nowym regulaminem administracja Nysy jest podzielona na 10 wydziałów. Wydziały podlegają burmistrzowi, jego dwóm zastępcom, sekretarzowi i skarbnikowi.

Osobnymi działami są Urząd Stanu Cywilnego, straż miejska, a także biura (6),samodzielne stanowiska (6) i jeden pełnomocnik (ds. informacji publicznej).

Łącznie w UM Nysa urzędzie są 22 stanowiska kierowniczych łącznie z burmistrzem. W nowym regulaminie brak wydziału rozwoju gospodarczego, który był jedną z głównych zmian organizacyjnych burmistrza Kordiana Kolbiarza w 2015.

Wydział ten miał za zadanie poszukiwanie inwestorów, w tym odpowiadał za zagospodarowanie terenów po FSD, które gmina kupiła. Funkcje te zostały przekazane do spółki ARN, którą kieruje Bogdan Wyczałkowski.

Kolejna zasadnicza zmiana to powrót wydziału drogownictwa i gospodarki komunalnej, który został zlikwidowany w 2015. Na naczelnika nowego wydziału ogłoszono konkurs.

Zlikwidowany został wydział komunikacji społecznej (rzecznik prasowy i promocja). Wydział ten od początku nie miał naczelnika, jego obowiązki pełniła Magdalena Zioło. W nowym regulaminie zadania promocji podlegać będą wydziałowi spraw społecznych, którego szefową pozostała Elwira Ślimak. Naczelnik Ślimak jako jedyna w UM Nysa będzie mieć dwóch zastępców (większość wydziałów ma wyłącznie naczelnika), co jest nowym autorskim pomysłem w historii nyskiej administracji. W zakres kompetencji tego wydziału wejdą organizacja imprez, delegacji i promocji miasta, a także pomoc społeczna i sprawy mieszkaniowe.

Od maja przestał istnieć wydział pozyskiwania funduszy, w zamian powstało niższe w hierarchii organizacyjnej biuro. Powstaje natomiast wydział kultury, sportu, turystki i ochrony zabytków. Na jego czele staje Anatol Bukała, były naczelnik wydziału pozyskiwania funduszy.

Jako nowy twór powstaje wydział obsługi rady miejskiej i administracji (wcześniej administracji).

Więcej w RTO
RTO
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Dwa razy siedem:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje