Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Bezprawie w gminie Nysa
29.6.2017 - lmp
Nie mając pisemnego upoważnienia burmistrza Nysy, wiceburmistrz Marek Rymarz podpisał dziesięć decyzji administracyjnych dotyczących naliczenia jednorazowej opłaty planistycznej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości spowodowanych uchwaleniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Decyzje w indywidualnych sprawach podatkowych należą do wyłącznej kompetencji burmistrza, będącego organem podatkowym. Wydanie decyzji w imieniu tego organu przez zastępcę lub innych pracowników może nastąpić wyłącznie na podstawie pisemnego upoważnienia burmistrza, który ustala zakres takiego upoważnienia.
Od dnia 2 lutego 2015 r. - do dnia dzisiejszego, posiadam upoważnienie do wydawania 13. rodzajów decyzji administracyjnych w imieniu burmistrza Nysy - informuje Marek Rymarz.


Przedmiotowe upoważnienie nie obejmowało jednak upoważnienia do wydawania decyzji z zakresu naliczenia jednorazowej opłaty planistycznej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości.

W odniesieniu do owych dziesięciu decyzji w tym sześciu o umorzeniu postępowania podpisanych przeze mnie poza upoważnieniem na chwilę obecną nie stwierdzono ich nieważności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu postępowania administracyjnego, funkcjonują one w obrocie prawnym, aż do momentu ich "skorygowania" przez organ wyższego stopnia, jakim jest Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Opolu - informuje wiceburmistrz.


Więcej na ten temat przeczytasz w Nowinach Nyskich, nr 26, s.9.
Nowiny Nyskie
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Dziesięć plus pięć wynosi:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje