Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Upadek Polonii
8.7.2017 - lmp
Klub Sportowy Polonia Nysa stracił właśnie własne obiekty socjalne takie jak szatnie, natryski czy magazyny. Wszystko to za sprawą budowanej obok hali sportowej. Szatnie Polonii były doskonale wyposażone, przeszły gruntowny remont i modernizację w latach 2002/2003. Teraz, razem z kortami tenisowymi, zostały zlikwidowane.
W sezonie 2002/2003 ówczesny prezes KS Polonia - Jerzy Osiński - rozpoczął przebudowę szatni i całego zaplecza klubu. Remont trwał kilka miesięcy. Wymieniono kanalizację, natryski, wyremontowano szatnie, zbudowano profesjonalny hol, dobudowano dodatkową szatnię dla drużyn młodzieżowych. Po tym remoncie, wartym kilkaset tysięcy złotych, KS Polonia miała najlepsze zaplecze socjalne w całym powiecie nyskim. Szatnie w naszym klubie wyglądały wówczas lepiej niż te w Opolu, którymi dysponowała ówczesna, II-ligowa Odra Opole.

Nie minęło nawet 14 lat od tego kapitalnego remontu, a szatnie zostały wyburzone. KS Polonia straciła tym samym niezależność. Teraz klub jest uzależniony w całości od właściciela hali sportowej, który ma udostępniać swoje zaplecze piłkarzom. Prócz szatni klub stracił korty tenisowe, na których zarabiał dodatkowe pieniądze, a także władze. Nikt oficjalnie tego nie mówi, ale przy wyborach wspólnego prezesa dla Polonii i Stali kluczową rolę odegrały władze gminy. Doszło do sporego zgrzytu, bo poprzednie, niezależne władze Polonii nie zgadzały się z nowymi wyborami, utratą boiska treningowego, straty zaplecza, szatni, natrysków i kortów.

Tak został potraktowany najstarszy, ciągle istniejący klub na Ziemi Nyskiej. Polonia powstała bowiem w sierpniu 1946 roku i jako jedyna funkcjonuje nieprzerwanie aż do dziś.
Informacja własna
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Stolicą Powiatu Nyskiego jest:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje