Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Zwolnienia w nyskim Klerze
11.7.2017 - ag
DFM, czyli nyska firma - córka znanej marki meblowej Kler w najbliższym czasie zwolni 10 osób. Chodzi o tapicerów, którzy pracowali w firmie niespełna rok. Firma dostała pieniądze z Powiatowego Urzędu Pracy na stworzenie miejsc pracy. Nyski pośredniak zapewnia, że publiczne pieniądze zostaną zwrócone przez DFM.
W najnowszym numerze Nowin Nyskich pojawił się artykuł o firmie Kler, która w Nysie otworzyła swoją fabrykę mebli na terenach po FSD. Według dziennikarzy Nowin firma zwolni 10 osób i zwróci dofinansowanie do urzędu pracy. Łącznie spółka dostała prawie pół miliona dofinansowania. Docelowo miała zatrudnić 150 osób. Okazuje się, że zamiast zatrudniać, zaczęła zwalniać pracowników.

Przypomnijmy, że Kordian Kolbiarz z wielką pompą informował o "sukcesach" na FSD. Tymczasem fakty są takie, że spółki zalegają gminie na 600 tys. zł., jedna z największych TGJ właśnie się wycofuje z Nysy, zaś Klaer zwalnia pracowników.

Więcej o tej sprawie przeczytasz w Nowinach, nr 28, s. 4.
Nowiny Nyskie
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Dwa razy siedem:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje