Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Kąpielisko utopi gminę
14.8.2017 - jc
Do przetargu na remont nyskiego kąpieliska zgłosił się tylko jeden wykonawca. To znana z budowy hali sportowej spółka MTM z Tarnowa. Kwota, jaką zażądała to aż 18,6 mln zł, co o 7 milionów przekracza kosztorys inwestycji!
Burmistrz Kolbiarz obiecuje, że za rok Nysa będzie miała nowe kąpielisko. Jednak żadna firma na świecie nie chce wybudować go po tak nierealnych kosztach jakie proponują urzędnicy z Kolejowej.

Kolbiarz szacował, że kąpielisko uda się wybudować aż 60% poniżej cen rynkowych. To się nie udało, bo jedyna firma, która chciała wybudować kąpielisko zażądała za nie aż 18,6 mln. zł. Problemy z szacowaniem kosztów to odwieczny problem burmistrza. Przypomnijmy, że wcześniej przeszacował koszty budowy hali sportowej (w kampanii zapewniał, że uda mu się postawić obiekt za 16-17 milionów), która pochłonęła około 30 milionów zł. Wielu ekspertów uważa, że przepłacił za teren po FSD. Ponadto przesadził mówiąc, że firma TGJ "przywróci przemysł w Nysie". Dziś po tej firmie nie ma już śladu za to zostały długi na 300 tys. zł.

Więcej: Nowiny Nyskie, nr 32, s.6.
Nowiny Nyskie
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Stolicą Powiatu Nyskiego jest:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje