Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Gmina straciła prawie 300 tys. zł
15.8.2017 - jc
TGJ Group Sp. z o.o., która wynajęła od gminy największą halę na terenie po FSD, a zaraz potem przestała płacić czynsz za jej wynajem nie tylko nie uregulowała należności, ale także... "zwinęła żagle". Co teraz zrobi burmistrz by odzyskać publiczne pieniądze?
Nowiny Nyskie przypominają, że gdy TGJ przenosiło produkcję z Kędzierzyna-Koźla do Nysy burmistrz Kolbiarz ogłaszał "powrót wielkiego przemysłu" do Nysy. Firma miała zainwestować w mieście 800 tys. zł. i dać wiele nowych miejsc pracy.

TGJ miał sporo pecha, bo hala, którą wynajęli okazała się bublem. Dach był dziurawy i zimą zalało maszyny TGJ. W związku z tym firma nie rozpoczęła produkcji, a pracownicy przebywali na przymusowych urlopach. Na domiar złego spółka utraciła płynność finansową i przestała płacić gminie za wynajem hali. Dług wynosi obecnie 300 tys. zł. I nikt go nie spłaca, bo spółka jest już trupem. Ostatni termin na spłatę minął w kwietniu. Do urzędu miejskiego nie wpłynęły jednak żadne pieniądze.

Jak ustalili dziennikarze Nowin Nyskich do hali znajdującej się na terenie po FSD już od dłuższego czasu pukają wierzyciele, w tym także pracownicy, którzy nie otrzymali zaległych pieniędzy.

Wygląda na to, że z szumnych zapowiedzi burmistrza, przechwałek i "wielkiego przemysłu" nie zostało już nic poza długami, których nie ma kto spłacać. W dodatku nie udał się plan burmistrza, który zakładał, że długi gminy będą spłacane czynszem za wynajem hal. Biorąc pod uwagę, że sporo spółek zalega z czynszem, a TGJ w ogóle nie płaci, gmina ponosi tylko straty z FSD.

Źródło: Nowiny Nyskie, nr 32, s.5.
Nowiny Nyskie
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Dwa razy siedem:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje