Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
Do bankomatu na sygnale
3.10.2017 - lmp
We wtorek 11 września po godzinie 10 pod bankomat znajdujący się na ulicy Szopena w Nysie podjechał radiowóz z włączonym sygnałem błyskowym. Policjantka po wyjściu z samochodu udała się do bankomatu by wypłacić z niego gotówkę.
Zdaniem świadków zdarzenia auto stało i blokowało drogę.


Jestem zbulwersowana takim zachowaniem, dodam, że nie tylko ja. W pobliżu było kilka osób, które wyszły z pobliskiego sklepu, i one również wyrażały oburzenie. Ktoś nawet zwracał uwagę policjantce, że nie może przejechać, pani jednak chyba nie widziała nic
złego w swoim postępku, bo wykrzykiwała, że jak się komuś spieszy nich jedzie przez wysepkę, kompletnie nie poczuwając się do winy, wręcz- manifestując, że wszystko jej wolno


Tak sprawę opisuje jeden z rozmówców Nowin Nyskich.

Zdaniem rzeczniczki policji w Nysie, wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Policjantka wypłacała, za pomocą karty bankomatowej osoby zatrzymanej, pieniądze. Osoba zatrzymana siedziała w radiowozie.

Pytanie czy policjantka miała prawo pobrać pieniądze z konta osoby trzeciej? Czy mogła posługiwać się cudzą kartą kredytową? I wreszcie: czy miała prawo zablokować jedną z głównych arterii miejskich zamiast znaleźć sobie normalne miejsce do parkowania?

W sprawę zaangażował się jeden z nyskich mieszkańców, który wystąpił do komendanta o uzyskanie informacji publicznej w tej sprawie. Komendant odmówił jednak udzielenia informacji, bo - jak stwierdził - wobec policjantki prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.
Nowiny Nyskie
Dodaj swój komentarz
Komentarz: (max 140 znaków)

Nick: (max 20 znaków)

Dwa razy siedem:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje