This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Moja ulicaCiekawe obiektyZniszczenia 1945FortyfikacjePowodzieŚląski RzymPanoramy


Fotografie

 

 

Chciałabym tutaj choć w części przedstawić Nysę, jakiej już nie ma. W tym rozdziale zajmijmy się obiektami, które niegdyś istniały; śladami ich pozostałości oraz widokiem miejsc, jakie uległy zupełnemu przeobrażeniu. Te ostatnie w czasie moich wędrówek z mapą, starymi zdjęciami i aparatem fotograficznym, były najbardziej zaskakujące. W wielu wypadkach dużą trudność przedstawiało zlokalizowanie miejsc utrwalonych na starych fotografiach. Dopiero z pomocą dawnych planów i zdjęć lotniczych z lat trzydziestych, udało się jednoznacznie określić ich tożsamość.
Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że mieszkamy na miejscu dawnych fortyfikacji, znanej kliniki, więzienia; że w sąsiedztwie istniała gazownia, pomnik, most czy też... magazyn materiałów wybuchowych!
Miasto zmieniało infrastrukturę adekwatnie do funkcji, jaką pełniło. Nic więc dziwnego, że nadal tak wiele się zmienia, a współczesne fotografie będą w przyszłości cennym żródłem informacji o Nysie z początku XXI stulecia.

 

   
 
Mapa SerwisuAktualizacjePodziękowaniaKontakt
Strona główna