Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
30.08.2017
Aż 10 tysięcy zł miesięcznie będzie wynosić nowe stypendium sportowe z pieniędzy gminy Nysa. Początkowo jego pomysłodawca, czyli burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz chciał, aby wynosiło ono 20 tysięcy. Pieniądze te trafią głównie do siatkarzy Stali Nysa.
Nowiny Nyskie
17.8.2017
PiS mówi, że serce kraju bije w Polsce powiatowej. I jeśli ma rację to lada chwila nasz kraj czeka zawał. Według analizy Polskiej Akademii Nauk niemal połowie z 255 średnich miast grozi finansowa zapaść. Prowincjonalnym ośrodkom nie pomogą nawet by-passy ministra Morawieckiego, który jedynie mówi o zrównoważonym rozwoju. Tu potrzeba ostrej terapii.
Newsweek
15.8.2017
TGJ Group Sp. z o.o., która wynajęła od gminy największą halę na terenie po FSD, a zaraz potem przestała płacić czynsz za jej wynajem nie tylko nie uregulowała należności, ale także... "zwinęła żagle". Co teraz zrobi burmistrz by odzyskać publiczne pieniądze?
Nowiny Nyskie
14.8.2017
Do przetargu na remont nyskiego kąpieliska zgłosił się tylko jeden wykonawca. To znana z budowy hali sportowej spółka MTM z Tarnowa. Kwota, jaką zażądała to aż 18,6 mln zł, co o 7 milionów przekracza kosztorys inwestycji!
Nowiny Nyskie
13.8.2017
W bocznym skrzydle gmachu urzędu miasta Nysa (dawna siedziba WKU przy ul. Marcinkowskiego) w grudniu zacznie działać przychodnia lekarska. Agencja Rozwoju Nysy, której miasto w 2013 roku przekazało w użytkowanie tę część budynku, zawarła wstępną umowę na dzierżawę 1 piętra przez kolejne 21 lat z prywatną przychodnią Zakład Usług Medycznych należącą do dr Mieczysława Chudego i Barbary Obara.
Fakty Nyskie
25.7.2017
Po wielu miesiącach publicznego odrzucania wniosków radnego Piotra Smotera ws. budowy Przedszkola nr 10 w Nysie przez profesjonalnych wykonawców, burmistrz Kordian Kolbiarz po cichu, postanowił zrealizować jego wnioski.
Nowiny Nyskie
20.7.2017
Spór o budowę galerii handlowej w centrum Nysy wchodzi w fazę finalną. Przeciwnicy Dekady stawiają jednak kolejne przeszkody prawne.
NTO
15.7.2017
Władze Nysy znów zadłużają gminę i biorą kolejny kredyt. Tym razem będzie to 14.500.000 zł. Pójdzie on na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów oraz na zadania inwestycyjne, m.in. na halę sportową, oświetlenie, drogi na wsi i w miastach.
Nowiny Nyskie
10.7.2017
- Czujemy się jak na wojnie kule świszczą nad głowami - mówią mieszkańcy. Gmina Nysa, właściciel strzelnicy postanowiła zamknąć obiekt przy ulicy Grodkowskiej do wyjaśnienia. Strzelnica została wyremontowana w ramach budżetu obywatelskiego za kilka milionów złotych. jest prowadzona przez Ligę Obrony Kraju
RTO
4.7.2017
Umowa z marszałkiem województwa podpisana. Nysa ma już pewne pieniądze na dwie duże inwestycje - przebudowę śródmieścia i modernizację terenów po byłej FSO. Łącznie to ok. 30 mln z Unii Europejskiej, pozyskanych w ramach Partnerstwa Nyskiego.
Radio Opole
30.6.2017
Nyskie parkomaty w śródmieściu zostały szczelnie owinięte czarną taśmą i nie można wykupić biletu. Wszystko wyjaśnia przyklejona informacja. Okazuje się, że od dzisiaj (26.06) przez 6 lat w centrum Nysy każdy zaparkuje za darmo.
21.6.2017
Długi najemców terenów byłej fabryki samochodów wobec gminy Nysa cały czas rosną. Na koniec kwietnia tego roku sięgnęły już 600 000 złotych. Największym dłużnikiem jest inwestor, dzięki któremu "przemysł miał wrócić do Nysy".
Nowiny Nyskie
16.6.2017
Radni Nysy jednogłośnie podczas nadzwyczajnej sesji (14.06) podjęli uchwałę w efekcie której na terenie FSO zainwestuje kolejny przedsiębiorca - poinformował burmistrz miasta Kordian Kolbiarz.
Radio Opole
13.6.2017
Miejski Zakład Komunikacji rozpoczął testy elektrycznego autobusu Ursus CS2. Pojazd ten posiada silnik elektryczny napędzany energią z ogniw litowo-jonowych. Autobus będzie jeździł na wybranych liniach MZK w Nysie od 12 do 24 czerwca. Największym atutem nowego autobusu jest jego niski koszt utrzymania. Przejechanie 100 kilometrów kosztuje bowiem tylko kilka złotych.
Informacja własna
9.6.2017
We wtorek 6 czerwca zatwierdzone zostały zmiany w Kontrakcie Terytorialnym woj. opolskiego. Na ich mocy sześć miejsc w naszym województwie - w tym nyska bazylika - będą miały zapewnione dofinansowanie dużych projektów.
Nowiny Nyskie
8.6.2017
Ponad 17 tys. zł będzie kosztowała nyskich podatników umowa zawarta między burmistrzem Kordianem Kolbiarzem a kancelarią adwokacką we Wrocławiu, która ma reprezentować gminę przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Opolu. Chodzi o reprezentowanie gminy w sprawie skarg dotyczących bonu wychowawczego.
Nowiny Nyskie
6.6.2017
Szybko i wygodnie miniemy Nysę jadąc z Opola do Kłodzka. Na odcinek obwodnicy między wyjazdem do Opola i Prudnika jeszcze czekamy.
NTO
3.6.2017
Nowa hala sportowa powstaje za blisko 30 milionów złotych. To o wiele więcej niż na początku deklarował burmistrz Nysy. W czasie kampanii mówił o możliwości wybudowania areny za około 17 milionów. Hala jest na ukończeniu, ale już wiadomo, że nie będzie to obiekt wielofunkcyjny. Brakuje np. profesjonalnego nagłośnienia. Kontrowersje wzbudza też fakt zakupu przez Nysę kontenerów za 150 tys. złotych.
Radio Nysa
2.6.2017
Chodzi o ponad siedmiokilometrowy odcinek w ciągu drogi krajowej nr 46 od Górki Hanuszowskiej w kierunku Kłodzka. Pierwsi kierowcy zostaną wpuszczeni na drogę 5 czerwca (poniedziałek) o godzinie 17.00
NTO
1.06.2017
To na razie największa gminna inwestycja budowlana. Budowa ma się zakończyć we wrześniu tego roku. Opozycja krytykuje, że projekt został wyłoniony w zbyt dużym pośpiechu i przez to jest niedopracowany. Argumentuje, że już teraz wyszło wiele braków. A to nie wszystkie problemy bowiem prokuratura prowadzi śledztwo by sprawdzić, czy nie doszło do korupcji przy przetargu.
RTO
Pogoda i powietrze w Nysie
Opinie
antek: cis arn... wszystko to zb...

Lukasz :): Zapraszam do kulturalnego...

Reportaże, teksty
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje