Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NYSA
MIASTO NYSA
Kategorie
Informacje o Nysie
Społeczność
Informacje
21.07.2018
Dwie umowy zawarte przez Burmistrza Nysy z Kancelarią Prawną prof. Szydło na reprezentację przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym opiewają na kwotę 35 670 zł. Gdy NSA podtrzyma wyrok sądu I instancji pieniądze te zostaną wyrzucone w błoto. Ponadto środki te pochodziły z funduszy przeznaczonych na wypłatę bonu, a nie środków obsługi prawnej. Burmistrz Nysy mógłby za taką kwotę wypłacić prawie 6 rocznych bonów wychowawczych.
jawnosc.nysa.pl
3.10.2017
We wtorek 11 września po godzinie 10 pod bankomat znajdujący się na ulicy Szopena w Nysie podjechał radiowóz z włączonym sygnałem błyskowym. Policjantka po wyjściu z samochodu udała się do bankomatu by wypłacić z niego gotówkę.
Nowiny Nyskie
28.7.2017
Ciało kobiety w wieku 20 -25 lat zostało znalezione 23 lipca 2017 przy ul. Wolności w Nysie. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jej tożsamości. Uwaga, zdjęcia +18!
tosiedzieje.pl
21.7.2017
Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał, że czyn sędziego z Nysy nie należy do społecznie nieszkodliwych.
NTO
20.7.2017
Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu bon wychowawczy wypłacany przez gminę Nysa. Adam Bodnar uważa, że kryteria uzyskania świadczenia są dyskryminujące. Do postępowania przed sądem chce się również włączyć instytut Ordo Iuris.
Gazeta Wyborcza
11.7.2017
DFM, czyli nyska firma - córka znanej marki meblowej Kler w najbliższym czasie zwolni 10 osób. Chodzi o tapicerów, którzy pracowali w firmie niespełna rok. Firma dostała pieniądze z Powiatowego Urzędu Pracy na stworzenie miejsc pracy. Nyski pośredniak zapewnia, że publiczne pieniądze zostaną zwrócone przez DFM.
Nowiny Nyskie
9.7.2017
W kwietniu doszło do zawalenia muru przy rzeczce Bielawce (Białce), między Szpitalem, Placem Paderewskiego, a Bohaterów Warszawy. Burmistrz obiecał wówczas, że naprawa muru skończy się jeszcze przed wakacjami. Oczywiście słowa nie dotrzymał.
Informacja własna
5.7.2017
Piotr Smoleń, komendant powiatowy nyskiej policji, stracił stanowisko. - 2 lipca br. został odwołany ze stanowiska - poinformowała "Nowiny Nyskie" Marzena Grzegorczyk - rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Nowiny Nyskie
4.7.2017
Nyscy radni Prawa i Sprawiedliwości podczas przedwakacyjnej sesji wezwali burmistrza miasta do przyjrzenia się sprawie trwającego wciąż zwolnienia lekarskiego dyrektorki miejscowego domu kultury.
Radio Opole
1.7.2017
Komendant Wojewódzki Policji zamierza odwołać Piotra Smolenia z funkcji szefa nyskiej policji. Poinformował o tym posła Janusza Sanockiego, który na początku czerwca złożył wniosek o odwołanie obecnego komendanta policji.
Nowiny Nyskie
30.6.2017
Po Nysie krążą piesze patrole policji drogowej. Ich celem jest wyłapywanie rowerzystów i karanie ich mandatami. Jedna z Nysanek skarży się, że dostała mandat za to, że dojechała na rowerze do stojaka, który znajdował się na chodniku. Wygląda to na zorganizowaną akcję reperowania budżetu.
Informacja własna
27.6.2017
Kolejny dzień procesu pięciu byłych policjantów z Nysy, oskarżonych o bicie aresztantów. Obrona usiłuje wykazać, że śledztwo było stronnicze.
NTO
19.6.2017
Około godziny 2.00 zapaliło się mieszkanie na 4 piętrze w bloku przy ul. Sudeckiej w Nysie. Mieszkańcy 33 mieszkań w 11 kondygnacyjnym budynku musieli na 2 - 3 godziny opuścić budynek. Siedem osób trafiło do szpitala z lekkimi objawami zatrucia dymem.
NTO
16.6.2017
1200 gości z całej Polski spodziewa się dzisiaj (16.06) Nysa. Przyjeżdżają rodziny wielodzietne, z co najmniej trójką dzieci, a okazją jest V Zjazd Dużych Rodzin „Trzy Plus”, który potrwa do niedzieli (18.06). Celem tego spotkania jest nie tylko integracja, a także wspieranie polityki prorodzinnej. Gospodarze przygotowali wiele atrakcji zarówno dla rodzin, jak i mieszkańców Nysy. Koszt imprezy wyniesie ponad 400 tys. zł., które zapłacą mieszkańcy Nysy.
Radio Opole
12.6.2017
26 maja Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zmienił programy studiów, wprowadzając do nich pakiet pięciu dodatkowych kompetencji dla waszych absolwentów. Skąd taki pomysł?
NTO
9.6.2017
W sądzie w Nysie trwa kuriozalny proces, w którym mimowolnym poszkodowanym jest poseł Janusz Sanocki, a oskarżonym Adam P., człowiek, którego poseł wskazał jako niewinnego!
Informacja własna
7.6.2017
Wszystko wskazuje, że na mapę motoryzacyjną kraju powróci nyska marka samochodowa. Gmina pozyskała dwóch inwestorów. Samorząd wydzierżawił na 10 lat część byłej FSO firmie z Wrocławia, która chce tam uruchomić produkcję elektrycznych furgonetek pod nazwą "Nysa". Nowa firma będzie nosiła nazwę Nyski Zakład Pojazdów S.A. Kolejna firma, to zagraniczny potentat w produkcji karoserii dla czołowych marek w Europie.
Radio Opole
2.6.2017
Już 8 lipca kolejna edycja Festiwalu Ognia i Wody. Wydarzenie, które co roku przyciąga nad Jezioro Nyskie tysiące mieszkańców i turystów, zapowiada się niezwykle ciekawie. W programie wydarzenia m.in. impreza rekreacyjna dla dzieci, występy muzyczne i taneczne. Punktem kulminacyjnym jak zawsze będzie efektowny pokaz fajerwerków. W tym roku główną gwiazdą muzyczną imprezy będzie Stachursky.
nysa.eu
2.6.2017
Nyska policja została po południu powiadomiona o telefonach, jakie otrzymują starsze kobiety od rzekomego funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna wypytuje o członków rodziny, liczbę dzieci i wnuków, oraz czy panie mieszkają same. Grozi też odpowiedzialnością karną za nie udzielenie takich informacji.
Radio Opole
1.06.2017
Ponad 1 mln 200 tys. zł - to czarnorynkowa wartość narkotyków ujawnionych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Opolu. Dwaj mieszkańcy Nysy - ojciec z synem, usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Opolu zarzuty ich produkowania, posiadania i handlu.
Radio Opole
Pogoda i powietrze w Nysie
Opinie
antek: cis arn... wszystko to zb...

Lukasz :): Zapraszam do kulturalnego...

Reportaże, teksty
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012-2018
Inne projekty: Użyj wyszukiwarki | Interaktywne mapy | Opole dawniej | Aplikacje